Alapadatok a gyűjteményről
Megnevezés
Vörösmarty Mihálynak az MTA Könyvtár és Információs Központban őrzött hagyatékából rendezett kiállítás virtuális anyaga
A gyűjtemény nyitólapjának közvetlen URL-je
A gyűjtemény rövid leírása
Mint ahogy az a megnevezésből is kiderül, Vörösmarty Mihálynak az MTA KIK-ben őrzött hagyatékából készült kiállítás virtuális anyaga tekinthető meg az adott oldalon.
Létrehozás dátuma
2016
Az oldal létrehozója
MTA KIK
Képernyőképek
A gyűjtemény nyitóképe
Keresési felület
Az Irodalmi adatbázis fül alatti keresőfelület
Tételek listázása
Vörösmarty A délsziget című művére keresve a következő találat érkezett
A keresett mű PDF-ben letölthető.
Információszolgáltatás
Az Információk fülre kattintva (ami egyben nyitóoldalként is látható), megtudjuk, hogy mikor nyitották meg a kiállítást és meddig látható még az MTA KIK-ben, valamint azt, hogy mindebből virtuális kiállítás érhető el. A honlap alján az Impresszum lehetőségre kattintva információkat találunk arról, hogy kik szervezték és rendezték a kiállítást, kik készítették a honlapot, a grafikai tervet, ki írta a szöveget, illetve kik a képaláírásokat és kik készítették a képeket. Megjelölik a képek forrását, illetve a címlapon látható Vörösmarty akvarell készítőjének nevét közlik, és fellelési helyét is megadják.
Navigáció
A nyitóoldalra lépve a honlap tetején négy lehetőség közül választhatunk: Információk, Virtuális kiállítás, Irodalmi adatbázis, Dokumentumok. A
Virtuális kiállítás opcióra kattintva megjelenik 8 csoport, melyek
tematikus címeket kaptak. Bármelyik címet választva leírást/tartalmat és képeket
találunk az adott témában. A képek külön megnyithatók és nagyíthatók; ezek nagy felbontásúak, így nagyítás után is jól olvashatók azok, amelyek kézírást vagy nyomtatott címlapot tartalmaznak, ábrázolnak. Az Irodalmi adatbázisra lépve egy mondatban röviden,
lényegretörően megtudjuk, hogy mi célt szolgál az adatbázis.
Továbblépve a Keresés az adatbázisban-ra Keresési útmutató segíti a
használatot. A negyedik lehetőség a Dokumentumok fül, ahol megtaláljuk a
kiállítás meghívóját, plakátját, kísérő füzetét, a megnyitó képeit,
ugyanakkor a tárlatvezetést újra átélhetjük, hisz a videotorium oldalára
"dob át" a Tárlatvezetés Babus Antallal gomb használata.
A honlap alján egy kattintással elérhető a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs központ oldala (ennek URL-je: https://konyvtar.mta.hu/), ahol további információk, hírek, lehetőségek várják az olvasókat.
Kínált formátum
A Dokumentumok alatt lévő Kísérő füzet teljes terjedelmében bárki számára elérhető PDF formátumban. Ez egy színes, szöveget és képeket tartalmazó 44 oldalas terjedelmű füzet. Ugyanígy az Irodalmi adatbázisban lévő találatok is letölthetők PDF fájlban.
Interaktivitás
Kommentelési lehetőség
E-mailben észrevételeinket, véleményünket közölhetjük az intézmény felelős munkatársaival.
Hírlevél
Hírlevélre való feliratkozás olyan formán lehetséges, hogy magának az intézménynek, az MTA KIK-nek a hírlevelére tudnak feliratkozni az érdeklődők, így minden egyes rendezvényükről, eseményükről értesítést kapnak a felhasználók.
Közösségimédia-kompatibilitás
A kiállítást magábafoglaló intézmény Facebook oldalának elérhetősége: https://www.facebook.com/mtakonyvtar. Közvetlenül a kiállításnak nincs Facebook eseménye, csupán az adatbázis szerkesztő (Sallai-Tóth László) közösségi oldalán került megosztásra a virtuális kiállítás URL-je (http://vorosmarty.mtak.hu/), illetve az eseményről aktuálisan több képet közöltek az intézmény Facebook oldalán. Az MTA KIK Faceebook oldalát 2118 ember lájkolta és 2288 követi. Havonta kb. 28-32 megosztás jellemző.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése